Cihazla su kaçağının yerini bulan tesisatçı

Cihazla su kaçağının yerini bulan tesisatçı günümüz teknolojisinden yararlanarak işlem gerçekleştirmektedir. Eski usul yöntemlerde kullanılan araç ve gereçler kırmalara neden olmaktaydı ve ciddi zaman kaybı yaratmaktaydı. Kaçağın yerinin bilinmemesi tüm zemin ya da duvarın tamamen kırılabileceği anlamına gelmektedir. Bu nedenle öncelikle kaçağın bulunduğu yerin tam olarak belirlenmesi gerekmektedir. Bunu yapabilmek için uzman tesisatçılar teknolojik cihazlardan faydalanmaktadır. Bu yöntemlerle fazla iş yükü ve maliyet kaybı yaşanmadan kısa sürede işlerin çözülmesi sağlanmaktadır. Son teknoloji cihazlar yardımı ile su kaçaklarının tespit edilerek onarılması kısa sürede gerçekleşmektedir.

Cihazla Su Kaçağının Tespiti

Su kaçakları genelde eski su borularının işlevini yerine getirmediği durumlarda meydana gelmektedir. Sızıntılar genelde fark edilebilir ancak yerinin kesinlikle teknolojik cihazlar kullanılarak tespit edilmesi gerekmektedir. Zamanlama bu işlerde son derece önemli olmaktadır. Kaçağın fark edilmediği durumlarda ciddi yıkım hasarlarına yol açılabilmektedir. Cihazla su kaçağının yerini bulan tesisatçı işlem gerçekleştirirken birçok yöntem kullanmaktadır. Cihazlarla yapılan taramalarda bütçe ve evler zarar görmemektedir. Sızıntıların yerlerinin tespit edilmesi için en etkili cihazları tesisatçı kullanmaktadır.

Cihazla su kaçağının yerini bulan tesisatçı tarafından kullanılan teknolojik cihazlar:

  • Dinleme Cihazı,
  • Termal Kamera,
  • Pis Su Kamerası,
  • Nem Ölçer olarak belirtilmektedir.

Tüm bu cihazlar su kaçağının tam yerini bulmak için çalışmaktadır. Dinleme cihazı ile tüm borulardaki en sığ sesler bile rahatlıkla duyulabileceği için kaçağın yeri kolaylıkla tespit edilmektedir. Sıcak su borularında oluşan hasarların tespiti noktasında termal kameralar nokta atışı yapamasa da dinleme cihazına yardımcı olmaktadır. Akustik dinleme cihazları ile tiz seslerin duyulması da sağlanabilmektedir. Pis su borularında oluşan kırık ve çatlakların onarılması aşamasında kullanılan kameralar ile yer tespiti kolaylıkla yapılabilmektedir. Nem ölçer cihazı nemli ya da rutubetli alanlarda su kaçaklarının meydana geldiği boruların bulunmasına yardımcı olmak amacı ile diğer teknolojik cihazlara yardımcı olmak sureti ile kullanılmaktadır. Tüm bu yöntemlerin dayandığı tek bir nokta ise; su kaçaklarının çıkardıkları seste hareket olduğudur. Bu doğru üzerinden cihazların kullanımı sağlandığında yerin tespit edilmesi son derece kolay olmaktadır.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55