Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti için dinleme , görüntüleme ve termal kamera sistemleri kullanıyoruz. Evinizde iş yerinizde su sızıntısı var ise yeri belli değil ise bizi arayarak noktasal tespit yaptırabilirsiniz. Çözüm Tesisat İstanbul genelinde Avrupa ve Anadolu yakasında şubeleri olan 9 servis araçlık geniş servis ağına sahibiz.

Binalarda karşılaşılabilecek su kaçağı problemine erkenden müdahale ve su kaçağı tespiti yapılabilmesi için bazı ipuçlarına değineceğim; Musluklarınız açık olmadığı halde,
su sayacınız sürekli dönüyorsa. Su faturanıza sürekli yüksek ücretler ödemek zorunda kalıyorsanız.

Banyonuza tadilat yaptırdığınız halde, alt katınızdaki dairenin tavanındaki sararmalar, su lekeleri ve damlamalar hâlâ devam ediyorsa. Banyo ve mutfağınızdaki seramiklerin arasında bulunan derzler renk değiştirmeye başlamışsa. Islak ya da kuru zeminlerinizde, sürekli yüzeyde su veya nem bulunduğunu gözlemliyorsanız. Duvarlarınızda rutubet veya ıslaklık şikâyetiniz sürekli devam ediyorsa. Evinizde, dairenizde yada binanızda normalde kanalizasyonda yaşayan böceklerde çoğalma yaşıyorsanız.

Su Kaçağı Tespit Firması

Su kaçağı meydana geliyor ve su kaçağı tespiti yaptırmak gerekiyor demektir. Su kaçağı tespiti; su kaçağı sorununun büyümeden çözülmesi için büyük önem teşkil etmektedir..Binalarda meydana gelebilen su kaçağı tespiti için, pek çok yöntem kullanılmaktadır..Kullanıldıkları yere ve koşullara göre de değişkenlik gösteren yöntemlerin,doğru bir şekilde seçiminin yapılması önem taşıyor.
Su kaçağı tespiti için hangi yöntem ile tekniklerin kullanılacağına öncelikli olarak bölgenin durumu gözden geçirilerek karar verilmeli ve daha sonra ekipmanlar kontrol edilerek işe başlanmalıdır.

Bütün su kaçağı bulma teknikleri su sızıntısının çıkardığı sesten hareket ederler..ancak gaz izleme tekniği bunlardan farklıdır..En fazla tercih edilen su kaçağı bulma teknikleri şunlardır;
Tahmin yürüterek seramikleri kırmak suretiyle su kaçağını bulma,termal kamera yardımıyla sıcak su borusu kaçaklarını tespit etme, boru kamerası kullanarak arıza yeri görüntüleme,boruya verilen gazı izleyerek kaçağı bulma, boyalı su kullanmak suretiyle kaçak bulma yöntemi,ses dinleme cihazı yardımıyla dinleme yaparak kaçağın sesini bulma,kimyasal ilaç kullanmak suretiyle patlak borunun tamiri,nem ölçer cihazı yardımıyla ortamda en fazla nem bulunan noktayı tespit etmedir..

Tesisat firmalarının genellikle su kaçağı tespiti için tercih ettikleri 4 farklı cihaz bulunuyor..
Dinleme Cihazı: Su kaçaklarını bulmak için en çok kullanılan cihazdır. Cihazın diğer cihazlardan farkı; sıcak ve soğuk su tesisatlarında en hassas verileri veren alet olduğudur diyebiliriz.
Termal Kamera: Genellikle sıcak su borularında meydana gelen sızıntının yerini tespit etmek için kullanılmaktadır.
Pis Su Kamerası: Pis su giderinde meydana gelen bazı hasarlar ve tesisat hataları pis su kamerası sayesinde el yardımıyla bulunarak su kaçağı tespit edilir.
Nem Ölçer: Islak zeminlerin ve duvarların 3 cm kadar derinliğine inebilen nem ölçer cihazı, nem seviyesini ölçmek için kullanılır ve su sızıntısı tespit edilir.
Bahsettiğim bütün bu veriler eşliğinde, hepimiz insan sağlığı ve dolayısıyla bina sağlığı konusunda tehdit unsuru olan su kaçağının tespiti ile ilgili bilinçli ve istekli olmak zorundayız kanısındayım. Herkese sağlıklı ve sorunsuz günler.

Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55